Gwarancja

GWARANCJE

Crosswater jest częścią grupy Bathroom Brands Group. Wszystkie produkty Bathroom Brands Group produkowane są z najwyższej jakości materiałów i spełniają lub przewyższają standardy europejskie i brytyjskie. Przy prawidłowym montażu i użytkowaniu produkty gwarantują wiele lat bezproblemowej eksploatacji.

Nasza gwarancja obejmuje wszystkie produkty, o ile są one używane zgodnie z przeznaczeniem i montowane zgodnie z naszymi instrukcjami montażu oraz lokalnymi przepisami i regulacjami dotyczącymi wody i energii elektrycznej. Gwarancja obejmuje wady produkcyjne lub materiałowe, a w przypadku awarii w okresie gwarancyjnym bezpłatną wymianę lub wymianę uszkodzonego elementu (lub jego najbliższego odpowiednika). Zakres tej odpowiedzialności jest ograniczony do produktów i nie obejmuje uszkodzeń powstałych w trakcie montażu ani szkód wynikowych.

Naturalne zużycie, osad wapienny i środki chemiczne stosowane podczas czyszczenia mogą powodować uszkodzenia i zniszczenia, które nie są objęte gwarancją. Produktów należy zawsze używać zgodnie z ich przeznaczeniem, nie wolno użytkować ich w innym celu ani nadużywać.

Roszczenia o wymianę nie będą uwzględniane, jeśli produkty zostały zmodyfikowane w inny sposób niż przewidziany w instrukcji montażu. Zamontowane części zamienne muszą być zawsze oryginalnymi częściami zamiennymi firmy Bathroom Brands, dostępnymi za pośrednictwem naszych dystrybutorów. Dream Bathrooms Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Zamontowanie części pochodzących z innych źródeł spowoduje unieważnienie gwarancji.

Gwarancja Przedłużona

Większość istotnych elementów w naszym asortymencie posiada opcję przedłużonej gwarancji dostępną bez dodatkowych kosztów, ale obowiązuje ona tylko wtedy, gdy montaż został zarejestrowany w naszej Gwarancyjnej Bazie Danych na stronie producenta www.bathroombrands.com/guarantee.

Wszystkie produkty ceramiczne i szklane* posiadają gwarancję przedłużoną DOŻYWOTNIO, szczegóły dotyczące wszystkich produktów znajdują się w poniższej tabeli. Przedłużona gwarancja nie obejmuje części zamiennych, których okres gwarancji jest również podany w tabeli. *Szklane umywalki nie są objęte dożywotnią gwarancją.  

 

Kategoria/typ produktu

Okres gwarancji

Wyłączenia z gwarancji

Ilość lat wyłączenia z gwarancji

Warunki

Ceramiczne Wyroby Sanitarne**

Dożywotnio*

Armatura spłuczek

Deski klozetowe

2

2

*2 lata i 25 lat pod warunkiem rejestracji

 

Brodziki akrylowe

Brodziki prysznicowe z żywicy kamiennej

 

Dożywotnio*

Dożywotnio* 

Syfony brodzikowe

2

Kabiny prysznicowe

Dożywotnio*

Uszczelki, zawiasy i rolki

2

*2 lata i 25 lat pod warunkiem rejestracji

Parawany nawannowe

Dożywotnio*

Uszczelki, zawiasy i rolki

2

*2 lata i 25 lat pod warunkiem rejestracji

Wanny z odlewanego marmuru

Umywalki z odlewanego marmuru
Umywalki szklane

10*

10*

10*

 

 

*2 lata i 10 lat pod warunkiem rejestracji

Meble 

10*

 

 

*2 lata i 10 lat pod warunkiem rejestracji

Wniknięcie wody wyraźnie wyłączone z gwarancji

Systemy i zestawy prysznicowe

15*

Węże

Uszczelki O-ring

Zawór odcinająco-przełączający

Głowice baterii

2

5

5

5

*2 lata standardowo, zarejestruj gwarancję, aby otrzymać dodatkowo 15 lat na części 

Armatura sanitarna

15*

Węże

Uszczelki O-ring

Zawór odcinająco-przełączający

Głowice baterii

2

5

5

5

Akcesoria

Lustra

15*

5*

 

 

*2 lata i 15 lat pod warunkiem rejestracji

*2 lata i 5 lat pod warunkiem rejestracji

Lustra LED

5*

 

 

*3 lata i 5 lat pod warunkiem rejestracji

Szafka łazienkowa LED

5*

 

 

Grzejniki (niechromowane)

15*

Zestawy do ogrzewania w lecie

2

*2 lata i 15 lat pod warunkiem rejestracji

Grzejniki (chromowane, niklowane, złocone)

5*

Zawory grzejnikowe

2

*2 lata i 5 lat pod warunkiem rejestracji

Stelaże WC i spłuczki podtynkowe

2*

 

2

*2 lata i 5 lat pod warunkiem rejestracji

**Ceramiczne wyroby sanitarne obejmują ceramiczne WC oraz ceramiczne umywalki. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ GWARANCJĘ

Warunki dotyczące wszystkich gwarancji

 1. Gwarancja dotyczy wyłącznie produktów zakupionych i zamontowanych na terenie Polski.
 2. Wszystkie produkty muszą być montowane przez kompetentnych fachowców, czego dowód będzie wymagany przy zgłaszaniu wszelkich reklamacji.
 3. Podstawę do zgłoszenia reklamacji stanowi dowód zakupu.
 4. Produkt powinien być udostępniony do naszej inspekcji, nie może zostać usunięty lub zniszczony bez naszej zgody, a ponadto możemy zażądać dowodu fotograficznego.
 5. Produkt musi być zamontowany, czyszczony i użytkowany zgodnie z naszymi instrukcjami i zamontowany zgodnie z dobrą praktyką hydrauliczną i montażu instalacji elektrycznych, np. przepłukanie przewodów rurowych przed instalacją. Szczegółowe informacje dostępne są na podstronach poszczególnych produktów na naszych stronach internetowych lub na stronie internetowej producenta https://www.crosswater.co.uk/
 6. Wszystkie nielakierowane mosiężne wykończenia z biegiem czasu zmieniają kolor wskutek utleniania. Jest to naturalne dla produktu i nie jest traktowane jako wada, zatem żadne reklamacje z tego tytułu nie będą akceptowane.
 7. Wykończenia mebli (lite drewno, laminaty i farby) mogą również z czasem zmieniać kolor w wyniku naturalnego starzenia się lub oddziaływania bezpośredniego światła słonecznego. Nie jest to traktowane jako wada produktu, zatem żadne związane z tym roszczenia odszkodowawcze nie będą uznawane.
 8. Roszczenia odszkodowawcze z tytułu szkód spowodowanych przez przedostawanie się wody nie będą uznawane, jeżeli pomiędzy umywalką a meblami nie została zastosowana uszczelka wodoszczelna (silikonowa), jak wyszczególniono w dokumentach montażowych.
 9. Reklamacje produktów, które nie działają prawidłowo z powodu niewystarczającego ciśnienia wody, nie będą przyjmowane. Szczegóły dotyczące minimalnych wymagań ciśnieniowych są dostępne na naszych stronach internetowych lub na stronie internetowej producenta https://www.crosswater.co.uk/ i należy zapoznać się z nimi przed montażem.
 10. Jeśli produkt jest wadliwy z powodu usterki produkcyjnej lub materiałowej, wówczas bezpłatnie naprawimy lub wymienimy produkt lub jego odpowiednią część - według naszego uznania. Nie ponosimy odpowiedzialności za wymianę innych produktów w pomieszczeniu wynikającą z takiej wymiany, gdzie produkt nie odpowiada dokładnie produktowi pierwotnie dostarczonemu.
 11. Jeśli produkt jest wadliwy z powodu usterki produkcyjnej lub materiałowej, wówczas bezpłatnie naprawimy lub wymienimy produkt lub jego odpowiednią część - według naszego uznania.
 12. Jeśli produkt nie znajduje się już w produkcji i nie możemy dostarczyć identycznego produktu lub odpowiedniej części zamiennej, zaproponujemy wymianę na możliwie najbardziej zbliżony produkt z naszego aktualnego asortymentu.
 13. W razie potrzeby przeprowadzimy kontrolę na miejscu, przy czym z góry pobrana zostanie kaucja na wypadek, gdyby kontrola na miejscu wykazała, że produkt nie był wadliwy.
 14. Gwarancje są zbywalne w przypadku zmiany własności nieruchomości, natomiast nie są zbywalne w przypadku ponownego montażu produktu w innym miejscu.
 15. Gwarancje te nie obejmują produktów pochodzących z ekspozycji. Nie ma to wpływu na Państwa ustawowe prawa.
 16. Wyłączenia 
  1. Uszkodzenia spowodowane przez osad wapienny, pleśń, środki chemiczne lub niewłaściwe czyszczenie. 
  2. Szkody wynikowe. 
  3.  Rozbicie szkła. Wszystkie nasze drzwi prysznicowe i parawany nawannowe spełniają wymogi norm EN12151 i EN14428:2004 & A12008. Grzejniki zawierające elementy elektryczne, które użytkowane były bez wody zakrywającej wszystkie elementy. 
  4. Modyfikacja produktu.
 17. Części zamienne są dostępne za pośrednictwem Dream Bathrooms Sp. z o.o. – wyłącznego dystrybutora na Polskę. Części te obejmują uszczelki, w tym uszczelki O-ring, komponenty spłuczek, deski klozetowe i zawiasy, głowice, zawory odcinająco-przełączające i elementy grzewcze. Okres gwarancji na te części można znaleźć w naszej tabeli warunków gwarancji.

W celu uzyskania dodatkowej pomocy prosimy o kontakt pod numerem 535 361 400 lub adresem e-mail sklep@dreambathrooms.pl.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl